Nieuwsbrief ontvangen?
De nieuwsbrief van Freedom verschijnt onregelmatig. Hij bevat nieuws over onze internetdiensten en andere initiatieven.
Meld je nu aan
NOS berichtte vandaag over de hack bij Odido, waarbij gegevens van miljoenen klanten in handen zijn gekomen van criminelen. Dit laat opnieuw zien hoe kwetsbaar digitale systemen zijn.
Laat één ding duidelijk zijn: niemand is onhackbaar. Ook Freedom niet.
Maar er is een wezenlijk verschil tussen of er iets mis kan gaan en hoe groot de schade is als het misgaat.
Houd grip op de data van je klanten
Bij Freedom Internet doen we er alles aan om datalekken te voorkomen. Dat begint bij techniek, maar heeft ook zeker met keuzes te maken.
Een van die keuzes is dat wij klantgegevens lokaal opslaan en niet in de cloud zetten bij grote Amerikaanse zoals Amazon, Microsoft of Google. Zo hebben we geen onnodige afhankelijkheden buiten Europa.
Niet omdat dat per definitie “magisch” veiliger is, maar omdat we zo:
Maar het allerbelangrijkste: verzamel zo min mogelijk data
De beste manier om schade te beperken bij een datalek, is simpel: zorg dat er zo min mogelijk te lekken valt. Data die er niet is, kan ook niet gestolen worden. Om internet te leveren hebben wij echt niet veel persoonsgegevens nodig.
Wat vraagt Freedom Internet aan persoonsgegevens aan een nieuwe klant?
Bij nieuwe klanten vragen wij uitsluitend:
Meer is niet nodig om internet te leveren, installeren en factureren
Privacy is geen modewoord..
Privacy en dataminimalisatie zijn bij Freedom Internet geen marketingtermen, maar uitgangspunten, privacy by design noemen we dat. Niet omdat we denken dat we beter zijn dan anderen, maar omdat we vinden dat het anders moet.
Als er ooit iets misgaat, en dat risico bestaat altijd, dan willen wij zeker weten dat de impact zo klein mogelijk is. Niet alleen voor ons, maar juist voor onze klanten.